Hangi Hastalıklarda?

Kedi ve Köpek Tedavileri

Küçük evcil hayvanları etkileyen rahatsızlıkların tedavisi için, MLS® Lazer Terapisi toksik olmadığı, invazif olmadığı ve ağrısız olduğu için endikedir.

Kullanımı kolay, uygulaması hızlı ve hızlı bir tedavi yanıtı verdiği için, her türlü veteriner hekim muayenehanesinin ihtiyaç ve koşullarının karşılanması için çok uygundur.

Lokomotor Konular:

 Kas-iskelet sistemi bozukluğu –MLS® Lazer Terapisinin antiinflamatuar ve analjezik etkileri, ağrıyı azaltmaya ve hastanın yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olur.

 Nörolojik ağrı –MLS® Lazer Terapisinin kullanımıyla ağrı ve iltihaplanmanın giderilmesi, hastanın genel durumunu iyileştirmeye izin verir.

Kemik Kırıkları –  MLS Lazer kırık kemiklerin kaynamasını ve iyileşmeyi hızlandırır.

Siyatik sinir Hasarı – MLS Lazer siyatik sinir hasarı iyileşmelerinde fizik tedavi süreçlerini destekler ve iyileşmeyi hızlandırır.

 Dejeneratif eklem hastalığı – Osteoartrit, MLS® Lazer Terapisinin uygulanmasının ana endikasyonlarından biridir: iltihabı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur, böylece hastanın önemli bir yaşam kalitesi iyileştirmesine izin verir.

 Post-op tedaviler – MLS® Lazer Terapisi, ameliyattan kaynaklanan şişlik ve ağrıyı azalttığı için ameliyat sonrası dönemde değerli bir yardımcıdır.

Tendon ve kas yaralanmaları – Kas ve tendon yaralanmalarında MLS® Lazer Terapisi, ödem drenajını destekler ve antiinflamatuar ve antiödem etkisi nedeniyle ağrı ve enflamasyonu azaltır.

Dermatolojik Konular:

Yara iyileşmesi – Deri yaraları, günlük veterinerlik uygulamalarında sık karşılaşılan bir sorundur ve MLS® Lazer Terapisinin kullanımı biyolojik uyarıcı etkisi sayesinde iyileşme sürecini hızlandırır ve destekler.

Eosinophilic granuloma – Kedilerde sıkça görülen bu rahatsızlıkta kortizon vs kullanımına gerek kalmadan diş kaybı olmadan MLS lazer ile hızlıca tedavi sağlanabilir.

Yalamaya bağlı granülomlar – MLS® Lazer Terapisi, bio-uyarıcı etkisi nedeniyle yalama granülomlarının iyileşmesini destekler ve aynı zamanda enflamatuar bileşenin büyüklüğünü de azaltır.

Anal Kese Şişmeleri – MLS® Lazer Terapisi, antiinflamatuar ve biyostimüle edici etkileri nedeniyle veteriner hekimler için değerli bir yardımcı tekniktir.

Perianal Fistula – MLS Lazer terapi ile kısa süreli sonuçlar alabilirsiniz.

Gingivitis – Stomatitis – MLS® Lazer Terapisinin antiinflamatuar, antiödem ve analjezik etkileri, özellikle hastanın yaşam kalitesini iyileştirmek için faydalıdır.