Egzotik Hayvanlar

MLS® Lazer Terapisi, stresten ve çeşitli durumlardan kolayca etkilenebilecekleri için egzotik hayvanların tedavisinde de yararlı olabilir.
Ağrısız olması, iyi tolere edilebilmesi, kolay uygulanması ve hızlı tedavi süresine sahip olması nedeniyle bu tür tedavi bu türler için uygundur.

Yara iyileşmesi
Deri yaraları, günlük veterinerlik uygulamalarında sık karşılaşılan bir sorundur ve MLS® Lazer Terapisinin kullanımı biyolojik uyarıcı etkisi sayesinde iyileşme sürecini hızlandırır ve destekler.


Ödem
Lazer Terapisi MLS® kullanımı, enflamatuar ödemin drenajını desteklemek için önemlidir. Terapi, lokal kanı ve lenfatik dolaşımı düzenlemeyi mümkün kılar, böylece fazla interstisyel sıvının azaltılmasını kolaylaştırır.


Kaplumbağalarda kabuk ve plastron lezyonları / kırıkları
MLS® Lazer Terapisi, sert doku yaralanmalarının iyileşme sürecini kolaylaştırmak için kullanılır.


Apseler
MLS® Lazer Terapisi, iltihaplı ödemin drenajını desteklediği ve iltihabı azalttığı için apselerin iyileşmesini desteklemek için kullanılabilir.


Osteoartris
Osteoartrit, MLS® Lazer Terapisinin uygulanmasının ana endikasyonlarından biridir: iltihabı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur, böylece hastanın önemli bir yaşam kalitesi iyileştirmesine izin verir.


Bumblefoot (pododermatit)
MLS® Lazer Terapisi, iltihabı, ödemi ve ağrıyı azalttığı ve yaraların iyileşmesini kolaylaştırdığı için pododermatit tedavisinde destek tedavisi olarak kullanılmaktadır.


Ameliyat sonrası tedavi
MLS® Lazer Terapisi, ameliyattan kaynaklanan şişlik ve ağrıyı azalttığı için ameliyat sonrası dönemde değerli bir yardımcıdır.