Atlar ( Equine)

Hasarlı dokuların yapısal bütünlüğünün hızlı bir şekilde onarılması ve hastanın yüksek toleransı, MLS® Lazer Terapisini güçlü anti-inflamatuar ve anti-ödem etkisi sayesinde, ağrınyı kısa sürede azaltır ve atlarda en sık görülen rahatsızlıkların tedavisinde geçerli ve kullanışlı bir araç haline getirmektedir.

Yara iyileşmesi
Deri yaraları, günlük veterinerlik uygulamalarında sık karşılaşılan bir sorundur ve MLS® Lazer Terapisinin kullanımı biyolojik uyarıcı etkisi sayesinde iyileşme sürecini hızlandırır ve destekler.

Bursitis
MLS® Lazer Terapisi, eklem bursasının iltihaplanmasında, iltihap önleyici ve ödem önleyici etkileri sayesinde iltihap, ağrı ve ödemi azaltmaya olanak tanır.

Higroma
MLS® Lazer Terapisinin antiinflamatuar ve antiödem etkileri, inflamasyonu, ağrıyı ve ödemi azaltarak higroma (seröz bursanın kronik inflamasyonu) üzerinde olumlu etki yapar.

Ödem
MLS® Lazer Terapisinin kullanımı, enflamatuar ödemin drenajını desteklemek için önemlidir. Terapi, lokal kanı ve lenfatik dolaşımı düzenlemeyi mümkün kılar, böylece fazla interstisyel sıvının azaltılmasını kolaylaştırır.

Hematom / kontüzyon
MLS® Lazer Terapisi, güçlü antiödem etkisi sayesinde, hematomun drenajını ve çözülmesini hızlandırmak ve hasarlı dokuların yapısal bütünlüğünün hızlı bir şekilde iyileşmesi için yararlı bir araçtır.

Osteoartritis
Osteoartrit, MLS® Lazer Terapisinin uygulanmasının ana endikasyonlarından biridir: iltihabı ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur, böylece hastanın önemli bir yaşam kalitesi iyileştirmesine izin verir.

Periostitis ve ekzostoz oluşumu

MLS® Lazer Terapisinin analjezik ve antiinflamatuar etkilerinden tam olarak periostitis durumunda yararlanılır. Terapinin uygulanması, hastalığı karakterize eden ağrı ve iltihabı önemli ölçüde azaltmaya izin verir.

Kırıklar
MLS® Lazer Terapisi, kırık iyileşme sürecini kolaylaştırmak için kullanılır.

Kas burkulması ve gerginliği
Kas burkulmaları ve suşlarında MLS® Lazer Terapisi ödemin boşaltılmasını kolaylaştırır ve antiödem etkisi nedeniyle ağrı ve iltihabı azaltır.

 

Kas kontraktürü
MLS® Lazer Terapisinin kas gevşetici etkisi, kas kontraktürlerinin tedavisinde değerli bir yardımcıdır.

Trigger Points
Aktif tetik noktalarının deaktivasyonu, MLS® Lazer Terapisinin tipik kas gevşetici etkisi tarafından tercih edilir.

Akupunktur
MLS® Lazer Terapisi, iğnelerin kullanımına alternatif olarak akupunktur noktalarının uyarılması için kullanılabilir.

Sırt ağrısı
Sırt ağrısı, analjezik ve kas gevşetici etkileri özellikle hasta için faydalı olan MLS® Lazer Terapisi ile hafifletilebilir.

Siyatik sinir ağrısı
MLS® Lazer Terapisi, analjezik, antiinflamatuar ve kas gevşetici etkileri nedeniyle siyatik sinir ağrısının tedavisinde değerli bir yardımcıdır.

Akut ve kronik tendinit
Tendinit atlarda en sık görülen yumuşak doku patolojilerinden biridir ve uzun süreli iyileşme ve yüksek nüks oranı nedeniyle hastaların atletik geleceğini etkileyebilir. MLS® Lazer Terapisi, tendinit tedavisi için ilaç tedavisine destek olarak veya alternatif tedavi olarak önerilmektedir.

Akut ve kronik tenosinovit
MLS® Lazer Terapisi, antiinflamatuvar, analjezik ve antiödem etkileri sayesinde hem ilaç tedavisine destek olarak hem de alternatif bir tedavi olarak tenosinovit tedavisi için uygundur.

Naviküler hastalık
Naviküler sendromun tedavisi için, MLS® Lazer Terapisinin antiinflamatuar ve analjezik etkilerinden, ağrıyı ve kronik inflamasyonu azaltmak ve sınırlamak için yararlanılır.

Laminitis
MLS® Lazer Terapisi, hastalıkla ilişkili iltihap ve ağrıyı azaltır, böylece hastanın yaşam kalitesini önemli ölçüde iyileştirir.

Stone Bruise
Spesifik topuk zedelenmesi durumunda, MLS® Lazer Terapisi, genellikle bu belirli problem tipiyle ilişkili bir semptom olan ağrıyı azaltmak için kullanılır.